Skateparkide ehitus

Skateparkide rajamine

Hea skatepargi rajamine on väljakutse omaette. Erinevaid aspekte, millele tähelepanu pöörata on väga palju. Rääkides disainist, on oluline, et väljakul oleks erineva suurusastmega ja mitmekülgse tüübiga obstaakleid, et igaüks leiaks enda sõidustiilile midagi omast. Rulatajate, rulluisutajate ning BMX-ratturite nõuded skatepargi disainile on väga erinevad. Lisaks on viimastel aastatel üha populaarsust kogunud tõukerattaga sõitmine ning ka selle ala harrastajad nõuavad oma spetsiifikat. Teine, mitte vähem tähtsam asi skateparkide rajamise puhul on õigete materjalide kasutamine. Näiteks libedate katteplaatide kasutamine võib näiliselt hea skatepargi omadused täielikult ära nullida. Ka tuleb arvesse võtta meie muutlikku kliimat.

OÜ Playhill meeskonna kogemused seoses skateparkidega ulatuvad aastasse 1999, seda nii harrastaja kui ehitajana. Rohkem kui ühe aastakümnega oleme õppinud antud spordialasi ja nende spetsiifikat tundma paremini kui oma kümmet sõrme ning soovime oma teadmisi jagada ka Teiega, kes Te olete kaalumas mõtet oma kodukoha noortele uus ja huvitava väljak rajada. Oleme abiks alates projekti algusfaasist nõustamise näol, kuni tervikliku skatepargi ehitamiseni välja. Koostöös erinevate alade esindajatega ning Eesti tippsõitjatega leiame Teie väljakule parimad disainilahendused. Kui Teie piirkonnas on juba välja kujunenud tegusad harrastajad, siis kindlasti kaasame ka nemad planeerimisprotsessi, sest just nende jaoks me seda kõike teeme.

Skateparkide ehitus- ja parandustööde juures lähtume Euroopa standardist EN 14974:2006+ A1:2010 (Facilities for users of roller sports equipment).